VZPoura úrazům očima žáků 3. A


Žáci 3. A Základní školy Moravská Třebová se zamysleli nad obsahem besedy VZPoury úrazům, kterou nedávno absolvovali pod vedením zkušených ambasadorů Radomíra Krupy a Pavla Brože. Rádi se o jejich úvahy a myšlenky podělíme i s vámi.

Na začátku nového únorového týdne jsme se zúčastnili preventivního programu pod záštitou VZP s názvem Vzpoura úrazům.

Ocitli jsme se ve společnosti dvou mužů, kteří se pro nás stali důkazem toho, že se během jedné jediné sekundy může život obrátit úplně naruby. Vyslechli jsme si jejich příběhy, které je doživotně připoutaly na invalidní vozík. Dozvěděli jsme se, jak obtížný je po takovém úrazu návrat do běžného života a že věci, které jsou pro nás samozřejmostí a běžnou rutinou, se pro tyto lidi stávají daleko složitější či zcela nezvladatelné. Tím více jsme mohli obdivovat jejich sílu a odvahu, se kterou se s tímto postižením vypořádávají. Společně jsme také diskutovali nad různými situacemi, které by mohly ohrozit naše zdraví, a vymýšleli jsme způsoby, jak jim můžeme předcházet.

Z besedy jsme odcházeli plni různých dojmů a pocitů. Jedno ale bylo společné – uvědomili jsme si, že fyzické zdraví je ten největší dar a je třeba o něj pečovat a být na sebe za každé situace opatrní. Srdečně děkujeme Radkovi a Pavlovi.

Žáci ze 3. A

Děkujeme škole za zaslání této nádherné zpětné vazby. Jsme rádi, když se po skončení naší besedy děti znovu zamyslí nad problematikou úrazů. Věříme, že díky projektu VZPoura úrazům budou opatrnější a že úsilí, které do besed vkládáme, má smysl.