Ahoj, jmenuji se Radomír. Od dětských let jsem se věnoval turistice a zejména horolezectví, ke kterému mě přivedli táta a bratr. I proto jsem se v dospělosti prací ve výškách živil. Na invalidní vozík jsem se dostal po pádu z 10 metrů, kdy jsem nedodržel základní pravidlo a neuvázal si jistící uzlík na hlavním uzlu, na kterém jsem visel na laně, přestože jsem ho vázal celý den na vedlejším panelovém domě. Prostě jsem na jednu sekundu vypnul mozek.

Již dva roky po úrazu jsem se věnoval sportu vozíčkářů – devět let jsem hrál basketbal, několik let jsem dohlížel na své děti při sjezdovém lyžování na monoski a pět let jsem jezdil na vodní lyži upravené pro sedící lyžaře. Vyzkoušel jsem si i adrenalinové sporty jako skok v tandemu z letadla nebo paragliding vozíčkářů.

Velmi jsem také miloval a miluji pohyb po pohořích a horách celé ČR a Evropy. Rád bych se někdy dostal i do nejvyššího pohoří na světě – do Himálaje. K cestování po horách jsem si pořídil čtyřkolku. Byl to další krok k naplnění hesla všech aktivních vozíčkářů: SVOBODA V POHYBU. 

Nakonec jsem zůstal u sportu, který toto heslo 100 % naplňuje jak pro mne, tak i pro moji rodinu. Cykloturistika na handbiku – cyklistické tříkolce pro vozíčkáře - je nádherné naplňování volného času, seberealizace na ultra-maratonských tratích, rehabilitace a psychická relaxace.

Z práce na projektu VZP ČR – Vzpoura úrazům -  jsem nadšený. Velmi rád předávám zkušenosti ze života na vozíku dětem ve školách a rád se podílím na projektu, který napomáhá zachraňovat děti před těžkými úrazy a jejich následky. Děti, prosím používejte stále hlavu, při všem, co děláte!

Chtěli byste se o mně dozvědět něco víc? Pošlete mi svou otázku na e-mail.

Radomír Krupa
Radomír Krupa

Co ambasadory přivedlo do VZP?

Náš Handicap program!

Vice informací naleznete na našich kariérních webových stránkách www.zdravakariera.cz.