Ahoj, jmenuji se Pavel Brož a ještě před nedávnem jsem žil velmi aktivní život úplně zdravého kluka. Pak se mi ale všechno obrátilo vzhůru nohama. Po jednom neuváženém skoku do bazénu jsem vinou vlastní hlouposti skončil na vozíku.

Na základní škole jsem chodil do sportovní třídy a na profesionální úrovni jsem se věnoval běžeckému lyžování a biatlonu. Abych se udržel v kondici, najezdil jsem ročně stovky kilometrů na kole.

Po základní škole jsem se rozhodl studovat zdravotnický obor zubní technik v Brně. Studium tohoto oboru mě stálo mnoho času, a tak nebylo možné dále pokračovat se sportem na profesionální úrovni. Nadále jsem se ale věnoval různým aktivitám, jako jsou bojové sporty nebo lezení po skalách, a hlavně jízdě na kole.

Obor zubní technik jsem na střední škole úspěšně dokončil a pokračoval jsem v jeho studiu na vyšší odborné škole. Těsně po jejím absolvování následoval onen osudný skok do bazénu. Celý můj život se během minuty změnil.

Najednou bylo a je všechno mnohem těžší. Vztah k pohybu a sportu mě ale nikdy neopustil. Mám rád ragby, v němž hraju ligu za tým Captains, a mým cílem je stát se právoplatným členem reprezentace. Kromě ragby jezdím ve volném čase na handbiku.

Projekt VZPoury úrazům mě nadchnul a jsem šťastný, že jsem se do něj mohl zapojit. Následkem úrazu jsem totiž zjistil, že i zdánlivá maličkost, vlastní hloupost nebo obyčejná klukovina mohou mít doživotní následky. Sám jsem se svému úrazu vzepřel, ale chci udělat vše proto, aby jiné děti neopakovaly stejnou chybu jako já. Myslím si, že prevence a besedy se studenty mají v tomto směru velký význam. 

Chtěli byste se o mně dozvědět něco víc? Pošlete mi svou otázku na e-mail.

Pavel Brož
Pavel Brož

Co ambasadory přivedlo do VZP?

Náš Handicap program!

Vice informací naleznete na našich kariérních webových stránkách www.zdravakariera.cz.