Projekt VZPoura úrazům se dlouhodobě snaží o prevenci úrazů u dětí a mladistvých, pořádáním edukačních setkání s hendikepovanými pracovníky VZP ČR. Besedy poskytujeme všem školám bezplatně. Jsme si vědomi toho, že s prevencí úrazů je dobré začít co nejdříve, proto ambasadoři projektu vyráží na besedy s dětmi všech věkových kategorií po celé České republice.

1. Průběh setkání s ambasadory

Na besedě se představí jeden nebo dva ambasadoři projektu, a to dle jejich pracovního a projektového vytížení.

Naši ambasadoři se pohybují na vozíku a školy navštěvují bez doprovodu asistentů. V případě, že vaše škola nemá bezbariérový přístup, prosíme o zorganizování edukačního setkání v nižším podlaží a/nebo o případnou pomoc našim ambasadorům při přemisťování po schodech.

V zájmu bezpečnosti a ochrany zdraví žáků při besedách doporučujeme zajistit pedagogický dohled.

2. Délka besed a počet dětí

Beseda u dětí v mateřských školách trvá 45 minut a je určena pro cca 20 dětí v předškolním věku.

  • Máme již ověřeno, že předškoláci v tomto čase krásně udrží pozornost a ambasadorům doslova visí na rtech.
  • Dáváme si záležet, abychom děti poučili o úrazech formou hry s obrázky a co nejvíce je zapojili do povídání o prevenci.

Beseda s žáky/studenty ze základních, středních a vyšších odborných škol trvá 90 minut a může se jí zúčastnit 20–30 žáků.

  • Na setkání se seznámíte s osobním příběhem ambasadora. Každý z nich se musel se svým ochrnutím nějak vypořádat, což nebylo ani v jednom případě snadné.
  • V otevřené diskusi se můžete zeptat úplně na cokoli, nic není tabu. Ambasadoři jsou připraveni reagovat na jakékoli téma, ať už vás zajímá samotný úraz a možnosti prevence, nebo poúrazové sportovní aktivity.
  • Sami se přesvědčíte, že po vážném úrazu sice život nekončí, rozhodně ale není o co stát!
  • Pro besedu je potřeba mít k dispozici projekční zařízení jako je interaktivní tabule, dataprojektor apod.

3. Počet besed během jednoho dne

V jeden den můžeme ve vaší škole uspořádat až tři 90minutové besedy na sebe navazující. Pokud máte větší počet žáků a tři besedy vám nebudou stačit, objednejte si prosím další setkání na jiný den.

Bohužel není možné zrealizovat na jedné škole souběžné besedy v několika třídách najednou.

4. Co dělat, když jsou všechny termíny obsazené

Můžete se přihlásit k odběru novinek. Po zadání své e-mailové adresy vás budeme o volných termínech informovat hned, jakmile otevřeme nové možnosti pro rezervace besed.

Setkání se VZPourou úrazům není možné objednat telefonicky nebo e-mailem. Pro rezervace je vždy nutné vybrat si datum v našem rezervačním kalendáři a následně vyplnit a odeslat rezervační formulář.

5. Další možnosti, jak edukovat děti a studenty zábavnou formou

V elektronické podobě si můžete stáhnout e-booky, sešit pro 1. a 2. stupeň, pexeso či edukační video. Využitím těchto výukových materiálů, lze navázat na poznatky z naší besedy, nebo se můžete pustit do prevence dětských úrazů sami.

V záložce věnované našim ambasadorům jsou všechny tváře projektu, se kterými se můžete na besedách setkat. Zároveň si zde znovu připomenete životní příběhy ambasadorů, kteří již vaši školu navštívili.

Spoustu zajímavých postřehů a zážitků ze světa lidí s tělesným hendikepem na vás čeká při pročítání poutavých příběhů ve Zbyňkově blogu a také v ostatních aktualitách.

Rezervovat besedu
 

Beseda
Beseda