Ambasadoři VZPoury úrazům jezdí na besedy i v době epidemie koronaviru


Úrazy si nevybírají. Jejich prevence a bezpečnost obecně je proto důležitou součástí školní výuky navzdory aktuální nepříznivé epidemické situaci. O besedy VZPoury úrazům je stále obrovský zájem, a tak naši ambasadoři vyrážejí za dětmi do škol a školek i v této obtížné době.

Samozřejmostí je nutnost dodržovat všechny podmínky a opatření pro bezpečná setkávání našich ambasadorů s dětmi a studenty ve třídách. Do plánování občas vstupuje i nová zkušenost v podobě izolací či karantén žáků i pedagogů. Není tak výjimkou, že jedna školní třída musí na poslední chvíli nahradit druhou a zdravý učitel rychle zastoupit svého nemocného kolegu. Besedy někdy sice probíhají v komornějším složení než za běžného provozu, ale o to je poučení z nich pro posluchače hlubší a intenzivnější.

Ztížené podmínky testují organizační schopnosti nás všech. Sice se vše daří dobře zvládat, přesto věříme, že se vývoj epidemie brzy zlepší a naši ambasadoři se budou opět moci setkávat s dětmi „tváří v tvář“ a pozorovat úsměv na jejich upřímných obličejích.

Pokud se vám nedaří rezervovat si volný termín setkání s našimi ambasadory nebo máte zrovna on-line výuku, můžete se věnovat protiúrazové prevenci s pomocí našich pracovních sešitů, e-booků, pexesa či edukačního videa. Vše je volně k dispozici ke stažení na našem webu.

Váš tým VZPoury úrazům