Jmenuji se Standa a po úrazu na lyžích, který se mi stal v 17 letech v roce 2019 v Rakousku, jsem se ocitl v nové životní roli. Je to role, která mi otevírá oči a ukazuje, že i s hendikepem se dá žít život na plné obrátky.

Před úrazem jsem žil velmi aktivní život. Sportoval jsem a účastnil se hasičských soutěží, dostal jsem se až na Mistrovství České republiky v požárním sportu dorostenců. Požární sport mě oslovil natolik, že jsem se chtěl stát profesionálním hasičem a pomáhat druhým. Studoval jsem obor Strojník požární ochrany. Vše běželo krásně. Jak studium, tak i závody. Až do dne, kdy jsem utrpěl úraz krční páteře a stal se kvadruplegikem.

Po úrazu jsem si, stejně jako každý jiný, prošel zdlouhavou léčbou a rehabilitacemi. Nebyla ani chvíle, kdy bych přemýšlel o tom, že to vzdám. Uvědomil jsem si, že život nekončí.

Nyní opět žiju velmi aktivní život, za který jsem moc rád. V letních měsících se vydávám na sportovní akce ven do přírody. Jezdím se sportovním klubem vozíčkářů Praha na sjíždění divokých řek do Rakouska a podnikáme spousty akcí na kolech v Čechách i v zahraničí.

S radostí jsem se zúčastnil charitativního dílu soutěže StarDance, v němž tancovali soutěžící s tělesným hendikepem spolu s těmi zdravými.

Už v požárním sportu jsem měl na starosti dětské kolektivy a rád jsem se snažil něco dětem předat, něco je naučit. I proto jsem se velmi rád zapojil jako ambasador do projektu VZPoura úrazům, který jezdí do škol problematiku úrazů přiblížit. Chci pomáhat ostatním a jít jim příkladem.

Chtěli byste se o mně dozvědět něco víc? Pošlete mi svou otázku na e-mail.

Stanislav Zatloukal
Stanislav Zatloukal
Stanislav Zatloukal
Stanislav Zatloukal

Co ambasadory přivedlo do VZP?

Náš Handicap program!

Vice informací naleznete na našich kariérních webových stránkách www.zdravakariera.cz.