Ahoj, jmenuji se Pavel. V roce 2002, když mi bylo 17 let, jsem vinou vlastní klukoviny spadl asi z 10 metrů, zlomil si několik obratlů a poranil si míchu. Proto se teď pohybuji jen s pomocí berlí nebo vozíku. I tak ale žiji aktivní život a pracuji ve Všeobecné zdravotní pojišťovně.

Sportoval jsem před úrazem a sportuji i po něm. Jen těch sportů teď není tolik na výběr. Jednoznačně u mě zvítězilo lyžování na monoski, kterému jsem se téměř okamžitě začal věnovat vrcholově, a drží mě to do teď. Mám za sebou už více jak deset sezón v reprezentaci a určitě k nim ještě nějaké přidám.

Lyžovat se bohužel moc nedá v létě, takže jsem hledal ještě nějaký letní sport a našel jsem golf. Ke hraní používám paragolfer, což je speciální vertikalizační vozík na golf. Nejvíc mě na golfu baví to, že mě při něm nijak nelimituje můj tělesný hendikep. Když budu dost dobrý, můžu si vyrovnaně zahrát s kýmkoli, klidně i s Tigerem Woodsem.

Do projektu VZP ČR VZPoura úrazům jsem se zapojil proto, že se v poslední době potkávám stále s mladšími a mladšími dětmi po vážných a trvalých úrazech. Chci co nejvíce dětem ušetřit nepříjemné zkušenosti s úrazy a jejich následky. VZePřete se se mnou úrazům!

Chtěli byste se o mně dozvědět něco víc? Pošlete mi svou otázku na e-mail.

Pavel Bambousek
Pavel Bambousek

Co ambasadory přivedlo do VZP?

Náš Handicap program!

Vice informací naleznete na našich kariérních webových stránkách www.zdravakariera.cz.