Jmenuji se Michal a po úrazu páteře jsem se nedobrovolně stal vozíčkářem. V roce 2010 jsem totiž neodhadl rychlost nájezdu na snowboardový skok, což se mi dost vymstilo. Od hor mě to ale v žádném případě neodradilo a rok po úrazu jsem už s ostatními vozíčkáři brázdil kopce na monoski. To jsou lyže pro vozíčkáře. Lyžování mě dost chytlo a rok jsem dokonce strávil v Týmu paralympijských nadějí. Právě ostatní vozíčkáři na horách mi vymysleli přezdívku Majký, která se rychle ujala i mezi ostatními známými a kamarády.

Závodit na monoski je sice krásné, ale stojí to spoustu času, který se „musí“ strávit na horách. Já chtěl zároveň dokončit vysokou školu a začít pracovat. Se závody na monoski jsem tedy skončil a přešel jsem k závodům na čtyřkolce. Zdaleka nejsem jediný vozíčkář, který na čtyřkolce závodí. Je nás slušná parta. Ještě větší je pak na ping-pongových turnajích, kterých se také účastním a pravidelně z nich vozím poháry.

Čtyřkolce a ping-pongu jsem se dříve věnoval odpoledne po škole a teď se jim věnuji po práci ve Všeobecné zdravotní pojišťovně. V pracovním i osobním životě se řídím vlastním mottem: „Lepší je gram činu než tuna vědomostí“. Právě proto se nadšeně účastním nového projektu VZP ČR VZPoura úrazům, chci se zkrátka VZePřít úrazům a besedovat o nich a jejich následcích na školách.

Chtěli byste se o mně dozvědět něco víc? Pošlete mi svou otázku na e-mail.

Co ambasadory přivedlo do VZP?

Náš Handicap program!

Vice informací naleznete na našich kariérních webových stránkách www.zdravakariera.cz.