Na úvod bych o sobě řekl, že se jmenuji Honza a ochrnul jsem nešťastnou náhodou v 16 letech po jedné nepodařené operaci srdce. Až do toho osudného zákroku jsem byl aktivní zdravý kluk, který sportoval, studoval a dělal všechno, co patří k životu v takhle mladém věku. 

Pak se ale všechno změnilo. Rok po ochrnutí jsem strávil v nemocnicích a dal si přestávku od sportu. Když jsem se jakžtakž vzpamatoval, začal jsem se opět věnovat mnoha aktivitám naplno, některým sportům dokonce víc než předtím a na závodní úrovni. Nejradši mám florbal a tenis. Díky tomu, že jsem ve florbalu reprezentoval národní tým ČR, dostal jsem se leckdy i na turnaje v zahraničí. Život na vozíku má sice svoje limity, ale přesto zůstává spousta úžasných možností.

Sport a cestování se snažím skloubit i s prací. Nyní pracuji v několika zaměstnáních najednou. Vedle klasické administrativní činnosti se věnuji i neziskovému sektoru. Nejvíc mě ale baví práce pro Všeobecnou zdravotní pojišťovnu, protože zde mohu předávat svou osobní zkušenost s hendikepem, a tím přispět ke změně vnímání lidí s tělesným postižením a k jejich většímu propojování se zdravými lidmi.

Svou účastí na projektu VZPoura úrazům bych se hrozně rád podílel i na osvětě v prevenci úrazů, protože život je velmi křehký a stačí pár vteřin riskování či nepozornosti a vše může být úplně jinak.  Chtěl bych dětem přiblížit limity, jež přináší život na vozíku, ale také jim ukázat, že vozíčkáři jsou stejní lidé jako oni a že se jich nemusí bát.

Chtěli byste se o mně dozvědět něco víc? Pošlete mi svou otázku na e-mail.

Jan Rajznover
Jan Rajznover

Co ambasadory přivedlo do VZP?

Náš Handicap program!

Vice informací naleznete na našich kariérních webových stránkách www.zdravakariera.cz.