Ahoj, jmenuji se Jan Krauskopf. Od malička jsem byl energické dítě a to je možná i důvod, proč jsem se roku 2011 ve 34 letech ošklivě vyboural na motorce a zůstal jsem na vozíku. Životní energii a vrozený optimismus mi však úraz nevzal.

Mým největším koníčkem byl a je sport. Od 5 let jsem hrál fotbal, tenis, squash a věnoval se řadě dalších aktivit jako například raftingu a motorismu. Po úrazu si už fotbal a squash nezahraju, ale snažím se sportovat dál a žít svůj normální život, který mám moc rád, přestože je trochu jiný.

Celým dosavadním životem mě také provází láska k muzice. Hrál jsem třeba na zobcovou flétnu, kytaru, banjo a mandolínu. To mi vydrželo a baví mě to dodnes. Hudba je pro mě takový zdroj relaxace a nástroj k udržení psychické pohody.

Po vystudování střední školy jsem byl zaměstnaný jako elektromontér a později jako vlakvedoucí. Nejvíc jsem si ale zamiloval práci výpravčího, kterého jsem dělal řadu let. Po úrazu se tohle samozřejmě změnilo. Začal jsem studovat na Západočeské univerzitě v Plzni a zapojil jsem se do jejích projektů. Nyní pracuji ve Všeobecné zdravotní pojišťovně.

Jsem hrozně rád, že se mi podařilo stát se jedním z členů projektu VZPoury úrazům, už proto, že mě práce s dětmi baví. Od střední školy jsem se jim jako nadšený rybář věnoval v rybářském kroužku a v rybářském svazu.

Doufám, že se mi v rámci VZPoury úrazům podaří dětem předat svou zkušenost s těžkým zraněním a životem na vozíku. Chci být zkrátka užitečný a pomáhat lidem. I proto jsem se velmi rád zúčastnil speciálního dílu letošního ročníku Star Dance, v němž tancovali hendikepovaní soutěžící se zdravými, a který byl zároveň charitativní akcí pro Centrum Paraple.

Chtěli byste se o mně dozvědět něco víc? Pošlete mi svou otázku na e-mail.

Co ambasadory přivedlo do VZP?

Náš Handicap program!

Vice informací naleznete na našich kariérních webových stránkách www.zdravakariera.cz.