Jmenuji se David a momentálně jsem tři roky na vozíku po úrazu hrudní páteře. Vážná nehoda se mi stala při mé vášni: na motokrosovém tréninku na trati v rodném Stříbře. Jezdil jsem 17 let, dostal jsem se na úroveň Mezinárodního mistrovství České republiky a závodil jsem i v zahraničí. Po úrazu se stále pohybuji okolo motokrosu a nadále si toto prostředí velmi užívám.

Na svou první motorku jsem usedl ve 3 letech a v 9 letech jsem začal závodit. Během studia jsem nadále závodil a vystudoval jsem SPŠ strojnickou.

Po úrazu se mi otočil život naruby, ale snažil jsem se být co nejrychleji samostatný, abych nebyl na nikom závislý. Díky tomu mi došlo, že život nekončí a pokračuje dál, jen trochu jinak.

Našel jsem si nové zájmy a sporty, které mě baví, např. plavání, cvičení a cestování, ale na motorku jsem nezanevřel. Když je možnost, tak se na ní rád projedu a je to úžasný pocit. Jezdím stále na motokrosové závody, už ne jako závodník, ale jako sportovní komisař juniorských a seniorských podniků. Zároveň pomáhám na závodech s prodejem oblečení pro motokrosaře.

Věnuji se tuningu auta, což mě po úraze začalo hodně bavit a se svým autem se účastním různých tuning akcí, kde jsem začal sbírat úspěchy. Vůně benzínu je pro mě nejlepším lékem.

Rád pomáhám lidem, kteří se ocitnou na vozíku a nevědí, jak dál postupovat. Důležité je neztratit naději a bojovat proti životním nástrahám. Rád všem ukazuji, že život nekončí úrazem, ale dá se pokračovat v plnění snů. To je důvod, proč jsem se stal ambasadorem VZPoury úrazům – chci prezentovat, že se dá přesto žít naplno.

Chtěli byste se o mně dozvědět něco víc? Pošlete mi svou otázku na e-mail.

David Kainzmeier
David Kainzmeier
David Kainzmeier
David Kainzmeier

Co ambasadory přivedlo do VZP?

Náš Handicap program!

Vice informací naleznete na našich kariérních webových stránkách www.zdravakariera.cz.