VZPoura úrazům boduje u dětí i pedagogů


Už několikátým rokem navštěvují ambasadoři projektu VZPoura úrazům školy a dětské tábory, aby šířili osvětu v prevenci dětských úrazů a povyprávěli svůj životní příběh – pro někoho smutný, pro někoho inspirativní, ale pro všechny především edukativní.

V roce 2015 projekt začínal s třemi tvářemi a nikdo nevěděl, jaký bude o besedy zájem a jakou odezvu bude VZPoura úrazům mít. Pár let uteklo, tým ambasadorů i počet přednášek se významně rozrostl, a zpočátku nejisté vyprávění si přednášející svojí praxí a pílí vypilovali na vysokou úroveň. Dnes už víme, že má projekt nejen velkou popularitu, ale hlavně velký význam. Po každé besedě zanechají ambasadoři totiž hluboké dojmy nejen v učitelích, ale zejména dětech, pro které to všechno děláme.

A jak projekt hodnotí přímo učitelé? Ze Základní školy Česká Skalice nám napsali: „Jeden ze žáků prohlásil, že by setkání mělo být povinné pro všechny třídy na každé škole.“ Paní učitelka ze Základní školy Vojnovičova projekt zhodnotila stručně: „Perfektní jako vždy.“ a pan učitel ze ZŠ a MŠ Koloděje o besedě napsal: „Děkujeme za vynikající aktivitu. Málokdy se děti mohou bez ostychu setkat s lidmi s tělesným postižením. Vstřícnost obou ambasadorů okamžitě překonala veškeré případné překážky mezi dětmi a nimi. Jste skvělí.“

Děkujeme za tuto pozitivní zpětnou vazbu a jsme rádi, že se projekt líbí a že úsilí, které do besed vkládáme, má smysl.