Se VZPourou proti úrazům v Karlových Varech


Školáci z Karlových Varů se zúčastnili 27. června na sportovištích KV Areny Dne s handicapem. Seznámili se interaktivním způsobem s úskalími, které život přináší handicapovaným sportovcům.

Do KV Areny zavítalo 750 dětí, aby si vyzkoušely sportování s limity handicapovaných. Pro mnohé z nich to byla vůbec první příležitost vyzkoušet si pohyb na invalidním vozíku nebo chůzi s brýlemi simulujícími slepotu. Handicapovaní ambasadoři VZPoury úrazům po celý den s dětmi besedovali a vysvětlovali překážky, které jim život přináší. Den s handicapem podle nich není jen zábavnou událostí, ale i příležitost se alespoň částečně zapojit do sportovních aktivit lidí, kteří utrpěli vážný úraz.

Podle ambasadora Stanislava Zatloukala jde o to, aby se žáci zamysleli, zda některé situace ve svém životě nepodceňují. Z reakcí bylo patrné, že setkání vyvolalo silný dojem i u dospělých, kteří děti doprovázeli.

Věříme, že předprázdninová akce dětem pomůže více přemýšlet o svých letních aktivitách a přispěje tak k menšímu počtu úrazů. Zároveň doufáme, že jim obezřetnost zůstane v myslích i v dalších letech.

Den s handicapem KV Arena
Den s handicapem KV Arena
Den s handicapem KV Arena
Den s handicapem KV Arena