Máme za sebou návštěvu čtyř škol, všem dětem i pedagogům děkujeme. Byli jste bezvadní!

21. 9. 2015

vzpoura_logo

Naše zářijové návštěvy jsou přesně v polovině a tak je na čase sepsat první dojmy. Jarmila, Pavel a Michal se setkali s dětmi ve školách: Gymnázium Vysoké Mýto, ZŠ Dukelská v Českých Budějovicích, Soukromá střední škola výpočetní techniky v Praze a ZŠ Spektrum, s.r.o. v Praze. Navštívili jak ty nejmenší, tedy prvňáčky…tak i patnáctileté studenty. „Sedmileté děti jsou skvělé v tom, že se nebojí zeptat, nestydí se podělit o svoje názory a zkušenosti. Svojí bezprostředností nás naprosto odzbrojily,“ popisuje dojmy s dětmi z první třídy Jarmila Onderková. Michal s Pavlem, kteří byli na úplně prvním setkání se trošku báli toho, že svojí premiéru budou mít rovnou před středoškoláky, jejich obavy se ale rozplynuly hned po prvních minutách. Pavel Bambousek k tomu říká: „Nesmírně nás překvapilo, jak nás studenti poslouchali. Přiznám se, že jsme byli připravení i na tvrdší dotazy nebo i případný nezájem … ale všichni žáci z Vysokého Mýta byli prostě skvělí. Mám z toho velikou radost, že nám hned na první přednášce ukázali, že je náš projekt zajímá a že naše práce má smysl.“ Michal Vondráček k tomu ještě dodává: „No, nejen studenti, ale i pedagogové. Například hned první škola, kterou jsme navštívili, byla plná bariér a tak pan učitel musel dát dohromady pár silných chlapů, kteří mě vynesli do učebny v prvním patře,“ dodává s úsměvem. Někdy prostě „edukace“ začíná dřív než povídáním ve třídě nebo v tělocvičně. V každé škole nás uvítali velmi vstřícně, v každé třídě byla úplně jiná atmosféra i dotazy a tak se naši ambasadoři mimo jiné cvičí v improvizaci, aby byli schopni děti a studenty zabavit, povyprávět jim své příběhy a hlavně –něco je naučit. Zatím máme jen dobré zpětné vazby od dětí i pedagogů. Tak nám držte palce, ať to tak pokračuje i dál. My se budeme moc snažit a těšíme se na další setkání.

Team VZPoury úrazům

  • Ve čtyřech školách jsme prezentovali 216 dětem.
  • Ve třech školách jsme měli po jedné devadesátiminutové edukaci, v jedné škole jsme si vyzkoušeli jaké to je, když máme za sebou hned tři přednášky (90min).
  • Do konce září na nás čekají ještě děti na dalších čtyřech školách.
  • Dohromady už „si nás už objednalo“ 95 škol.

Fotogalerie

Příchod do ZŠ Dukelská Příchod do ZŠ Dukelská Příchod do ZŠ Dukelská Cvičná jízda na vozíku Cvičná jízda na vozíku Cvičná jízda na vozíku Kdo si chce vyzkoušet vozík? Tak jeden po druhém Odjezd na další školu Beseda pro starší žáky na Soukromé střední škole výpočetní techniky Beseda pro starší žáky na Soukromé střední škole výpočetní techniky Beseda pro starší žáky na Soukromé střední škole výpočetní techniky Beseda pro starší žáky na Soukromé střední škole výpočetní techniky Pózování pro pana fotografa Beseda na ZŠ Kytlická Beseda na ZŠ Kytlická Beseda na ZŠ Kytlická Beseda na ZŠ Kytlická Beseda na ZŠ Kytlická Beseda na ZŠ Kytlická Beseda na ZŠ Kytlická Beseda na ZŠ Kytlická Beseda na ZŠ Kytlická

Jak si nás objednat?

Objednat si nás můžete pomocí jednoduchého on-line rezervačního formuláře.


 
Informace o projektu

Nenechte si nic utéct