Jak probíhá plánování a rozdělování výjezdů za dětmi a studenty?


Všichni příznivci projektu VZPoura úrazům již jistě dobře znají naše webové stránky www.vzpoura-urazum.cz. Jejich součástí je také přehledný rezervační systém, kde si lze vyplněním rezervačního formuláře besedu objednat a pak už stačí jenom trpělivě čekat na příjezd našich ambasadorů.

Ambasadory projektu VZPoura úrazům je osm hendikepovaných pracovníků VZP ČR, kteří sami dobře vědí, jaké je to žít s trvalými následky po vážném zranění, a dokážou svou zkušenost předávat dětem. Každý ambasador pochází z jiného koutu naší republiky a jednou za měsíc se společně schází nad dlouhým seznamem rezervovaných besed. Všichni přemýšlí, jak si mezi sebou co nejlépe rozdělit výjezdy, aby mohli uspokojit zájemce od Aše až po Jablunkov. I přes promyšlené plánování najezdí ambasadoři za dětmi ročně tisíce kilometrů.

Vedle rozdělování výjezdů si ambasadoři na schůzce vzájemně předávají své zkušenosti z proběhlých besed. Vypráví si, jaké zajímavé či vtipné dotazy jim děti položily. Vzájemně sdílejí nejen své zážitky s žáky a studenty, ale i jaké situace a nástrahy je potkaly při cestách na besedy.  

Zároveň také ambasadoři při společném setkání přemýšlí, jak besedy pro děti zatraktivnit. Jaké novinky zařadit do programu a jak co nejlépe převyprávět svůj osudový příběh. Stále usilují o to, aby obsah besed všechny jejich posluchače zaujal, nenudil, a hlavně poučil. Zkrátka, aby VZPoura úrazům dávala smysl!

Plánování besed
Plánování besed
Plánování besed