VZPoura úrazům se zúčastnila konference Bezpečné klima na školách

15. 10. 2018

vzpoura_logo

Ve středu 10. října 2018 se v prostorách pardubického Krajského úřadu konala konference Bezpečné klima na školách, na které byli v hojném počtu zastoupeni školní preventisté z celého Pardubického kraje. V letošním druhém ročníku konference nechyběli ani zástupci projektu VZPoura úrazům. Naši ambasadoři Jarmila Onderková a Radomír Krupa zde dostali příležitost vystoupit s prezentací VZPoury úrazům, tak jak ji běžně realizují s žáky na školách.

Přednáška VZPoury úrazům vzbudila u školních preventistů z kraje velmi pozitivní ohlas a podnítila živou diskusi na téma účinné prevence dětských úrazů. Mnozí z preventistů ocenili zejména základní myšlenku projektu, která spočívá v edukaci ze strany hendikepovaných ambasadorů. Shodli se na tom, že poučení o úrazech od lidí, kteří sami čelí doživotním následků vážných úrazům, dokáže děti a studenty motivovat k zodpovědné péči o vlastní zdraví a zdraví lidí v jejich okolí.

Kromě problematiky dětských úrazů byla na programu odborné konference i debata týkající se např. kybernetického nebezpečí, extremismu či nevhodných komunikačních vzorců pedagogů. Vystoupili zde mimo jiné i vedoucí odboru školství Pardubického kraje Mgr. Martin Kiss či ředitelka PPP Ústí nad Orlicí PhDr. Petra Novotná.

 

Fotogalerie

konference Pardubice konference Pardubice konference Pardubice

Jak si nás objednat?

Objednat si nás můžete pomocí jednoduchého on-line rezervačního formuláře.


 
Informace o projektu

Nenechte si nic utéct